Portal tworzy kreatywna agencja marketingowa:

Od start-upu do biznesu

Jakby to było, gdyby każdy w firmie robił to, co umie najlepiej? Jakby to było w grupie przedsiębiorczych wspólników iść do przodu jak burza pokonując problemy, przeciwności i wykorzystując odpowiednio własne zasoby i wiedzę?

To własnie chcę zaproponować. Stwórzmy grupy twórcze, spółki, w których każdy otrzyma udziały odpowiednio do włożonego wkładu pracy. Zgromadźmy i zintegrujmy te firmy, by wspólnymi siłami wejść na New Connect.

Wiele kosztów każdy przedsiębiorca ponosi osobno. Ale nie musi tak być. Możemy robić kampanie marketingowe kilku przedsięwzięć działających synergicznie. Można stworzyć jeden dział handlowy zajmujący się sprzedażą albo zatrudnić zespół informatyków działających przy kilku projektach, przez co koszty się zmniejszą.

A może wymieniajmy się usługami i produktami, zastosujmy barter umiejętności i zasobów? Pozwoli to ponosić jeszcze mniejsze koszty, zmaksymalizować dochód i efektywnie wykorzystać kapitał firmy.

Zależy mi na tym, by z mentory korzystało jak najwięcej osób, które osiągnęły spektakularne sukcesy. Bo to własnie one inspirują ludzi. Mobilizują do działania. Pokazują własnym przykładem, co można osiągnąć. I rozwijają gospodarkę.

Za liderami opinii przyjdą tłumy. Dlatego pytanie teraz do Was. Jak widzielibyście taką współpracę między Krewnymi Biznesu, czyli społecznością Mentory, uczestnikami forum?

Networkingi? Spotkania? Narzędzia do komunikacji (czaty, e-konferencje, mapy myśli)? Seminaria? Wymiana kontaktami?

Jak stworzyć międzynarodowa platformę biznesową służącą do nawiązywania współpracy i zarządzania zespołem? Zróbmy teraz taka burzę mózgów.

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

Synergia to chyba najwydajniejsza metoda działania dla nas. A w firmie, gdzie dla każdego praca jest pasją, może powstać wiele sukcesów dzięki mądrej pracy.

Na mentorze rzeczywiście przydałby się czat na poziomie. Narzędzie do negocjacji i ustaleń live.

Maile często są zbyt wolne, a gdy można się porozumieć natychmiast, to bardzo ułatwia pracę właśnie nad takimi wspólnymi start-upami.

Cały zespół w jednym miejscu - na mentora.pl

Lista dostępnych kontaktów, jak w typowym komunikatorze i można do każdego napisać osobno. Kto jest, ten się odezwie. Kogo nie ma, przeczyta kiedy wróci.

Łatwiej wtedy egzekwować zadania, a do tego można sobie łatwo wyrobić opinię na temat solidności niektórych osób, na przykład po częstej nieuzasadnionej niedostępności.

Portret użytkownika Michał Toczyski

Acha, czyli jedna, to kwestia techniczna. Bedziemy rozwijać mentorę w kierunku e-learningowym z naciskiem na dobrą komunikację. Opisujcie Swoje pomysły, co ciekawego można zrobić w tym zakresie. Mamy własne idee, warto natomiast, by to właśnie od Was wypłynęła informacja, w jakim kierunku powinniśmy podążać.

Druga sprawa, to sposób organizacji całej platformy, zarówno on-line i off-line.

Możemy po prostu zgadać się na forum. Napisać: "hej, mam taki pomysł na biznes i szukam wspólników". To forma najprostsza.

Można wokół tego zrobić całą akcję:

1) istnieją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, gdzie bez większych problemów z księgowością tanio możemy rozpocząć prowadzenie firmy
2) można nawiązać współpracę z seed capitalami i aniołami biznesu
3) a może casting na członków start-upów? konkurs?
4) a może ogólnopolskie zawody biznesowe, w których zwycięzcy z pomocą naszą i zaprzyjaźnionych firm zrealizują swoją strategię?
5) szkolenia? coaching i mentoring? doradztwo i audyt? możemy zaoferować pomoc osób, które już prowadzą wielkie firmy, a także trenerów biznesu - oni podpowiedzą Ci, jak poprawić Twój model sprzedaży
6) można nawiązać współpracę z firmą oferującą systemy do zarządzania projektami - dzięki temu kilku wspolników będzie sprawniej działało
7) mamy jeszcze wiele pomysłów w rękawie, pytanie tylko, na ile jesteście tym zainteresowani i co zostawić, co wyrzuć, co zmienić, poprawić, dodać...

Portret użytkownika Łukasz Kacprowicz

Wszystkie narzędzia umożliwiające komunikację, ale też pierwszy kontakt - wzajemne odnajdywanie się specjalistów - będą odpowiednie.

Skrzynki mailowe już mamy, czat zapewne też będzie. Przydałaby się jeszcze wyszukiwarka specjalizacji. Wpisuję np. "grafik komputerowy" i widzę tylko te osoby, które autentycznie są grafikami i akurat mają trochę wolnego czasu (można dodać do profilu czy jestem akurat zajęty czy zainteresowany propozycjami współpracy przy nowych, ciekawych projektach)

Współpraca z AIP jak najbardziej. Zwłaszcza że mamy z tą organizacją dobry kontakt. Tak samo seed capital, ale wtedy już musimy z marszu wejść na wyższy poziom.

Z odpowiednim wsparciem merytorycznym i organizacyjnym możemy zorganizować też zawody, choć to raczej dopiero wtedy, gdy już parę tych start-upów u nas powstanie.

Pkt 5: podpiąłbym do współpracy z seed capitalami. Aniołowie też doradzają.

Możemy sprzedawać m.in. aplikacje do PM, w zamian np. za prowizję + darmowy, nieskrępowany dostęp dla nas i naszych start-upów (chyba sporo musielibyśmy sprzedać, ale warto)

Portret użytkownika Michał Toczyski

Mój przypis: PM - project management, zarządzanie projektami.

A już tak swoją drogą, nowa wersja i nowa oferta Platinum Group ruszyła. Jeszcze w fazie tworzenia, ale najwazniejsze elementy już są.

Taki pomysł się pojawił, by w dziale start-up dać mozliwość pokazania młodych biznesów z informacjami, na jakim są etapie wdrożenia, kogo poszukują jako klientów, partnerów, udziałowców, może inwestorów. By to była taka platforma komunikacji, dzieki której można pokazać własny pomysł, przedstawić zespół i koncepcję biznesową.

A co później z tym można zrobić? 1) Nawiązujemy między sobą kontakty, 2) robimy konkurs i zapraszamy twórców na konferencję, np. Aulę czy barcamp. 3) Kontaktujemy młodych przedsiębiorców z inwestorami i funduszami. A może jeszcze coś da się wymyśleć? Wzajemne wspieranie się projektów? Stworzenie ich holdingu i wprowadzenie na NewConnect? Kto wie. Dlatego pytanie do Forumowiczów.

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Use to create page breaks.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Przepisz cyfry i litery z obrazka. Stanowi to zabezpieczenie przed spamem. Jeśli znaki są nieczytelne, kliknij ikonę odświeżenia obrazka (dwie strzałki nad ikoną głośnika).